Aktualitet

Basha: Më vjen keq që tezat e Ramës i dëgjoj nga goja e Berishës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:45 - 10/09/21 |
Opi Nion

Pasi ka bojkotuar kuvendin sapo Kryetarja Nikolla nisi fjalën e saj, kreu I PD Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për mediat. Ai ka akuzuar kryeministrin dhe ministrat e tij si njerëz që kanë minuar demokracinë në vend, ndërsa tha se Rama, Balla, Rrahman Rraja duhet të ishin para drejtësisë dhe jo në sallë.

“Brenda në sallë ndodhen sot njerëzit që kanë minuar demokracinë shqiptare, duke nisur nga Edi Rama, shkatërruesi i zgjedhjeve, institucioneve dhe reformës në drejtësi, që duhej të ishte para drejtësisë”, tha Basha.

Lidhur me raportin me Berishën, ai tha:  “Kam ndjekur me dhimbje reagimin e doktor Berishës. Dhimbja që ndiej në nivel personal për vendimin që jam detyruar të marr dje është dyfishuar nga gjuha e përdorur nga zoti Berisha. Uroj që koha të jetë ilaçi më i mirë dhe të fokusohemi tek armiku Iivetëm që është regjimi i Ramës”, tha Basha.

“Më vjen keq që tezat e Ramës I kam dëgjuar nga goja e një njeriu që vlerësimin për të cilin e kam dhënë dje dhe sot”, u shpreh Basha.

 

Pas