Kryesore

Lindita Nikolla zgjidhet Kryetare e Kuvendit të Shqipërisë me 79 vota pro


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:31 - 10/09/21 |
Opi Nion

Është votuar pasditen e sotme në Kuvendin e Shqipërisë në legjislaturën e tij të 10-të kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla.

Nikolla është zgjedhur Kryetare Kuvendi me 79 vota pro dhe 4 vota kundër.

Votimi për Nikollën si kryetare Kuvendi ka qenë një proces me debat dhe përplasje mes kryeministrit Rama dhe opozitës., teksa njoftohet se 137 deputetë.

Opozita në shenjë proteste ka grisur fletën e votimit, kurse Rama nga ana tjetër është ngritur dhe ka mbledhur fletët e hedhura në tokë ç’ka ka sjellë debate në sallë.

Pas