Kronikë

Vlorë/ U arrestua se kërcënoi me bombol gazi, i riu me probleme mendore


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:20 - 28/12/20 |
Opi Nion

Policia ka arrestuar 30-vjeçarin në Vlorë i cili pas një konflikti u mbyll në një lokal dhe kërcënonte se do të shpërthente bombolën e gazit.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Isa Boletini”, pranë tregut të Orizit, në Vlorë. Kanë qenë forca të shumta policie dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë, që kanë bërë të mundur arrestimin e tij.

Ndërkohë, bëhet me dije se i arrestuari ka probleme mendore dhe prej disa kohësh ai kurohet nga mjekët.

Sipas dëshmitarëve, ai kisthe halucionacione se do e vrisnin me snajper nga pallati përballë. Pas kërcënimit me bombulë, ai kërcënoi sërish me gërshërë për t’u vetëvrarë./ Opinion.al

Pas