Aktualitet

Video/Zjarrfikësit me mjete rrethanore shuajnë flakët në Vadhizë të Fierit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:30 - 08/08/21 |
Opi Nion

Fieri është prekur nga vatra të shumta zjarresh këtë të dielë. Bëhet me dije se është evidentuar një vatër në fshatin Vadhizë, të këtij qyteti.

Sikurse shfaqet në pamje për të normalizuar situatën është dashur ndërhyrja e policisë dhe zjarrfikëses, të cilët kanë përdorur edhe mjete rrethanore për të mos rrezikuar banesat.

Zjarri po vijon në drejtim të pyllit dhe forcat e policisë po punojnë për shuarjen e flakëve.

Pas