Bota

Video/Ukrainasit përpiqen të ndalojnë tanket ruse me trupat e tyre


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:57 - 26/02/22 |
Opi Nion

Video dramatike nga Bakhmach, Ukrainë, tregon qytetarët ukrainas që qëndrojnë përpara tankeve ruse, duke u përpjekur t’i ndalojnë ata të ecin përpara.

Në video, tanket mund të shihen duke lëvizur në rrugët në Bakhmach, i cili është pak më shumë se 110 milje në verilindje të kryeqytetit ukrainas.

Një burrë duket teksa i del para tankut dhe ulet në gjunjë në mes të rrugës.

“Njerëzit i luten tankeve të ndalojnë”, thotë zëri në video./Opinion.al

Pas