Bota

Video/Trupat ruse dhe tanke shihen në qendër të qytetit ukrainas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 02/03/22 |
Opi Nion

Kherson, qytetin port në Ukrainën jugore që Rusia pretendoi këtë mëngjes se kishte marrë kontrollin e plotë.

Raportet nga qyteti janë të përziera-autoritetet lokale ende pretendojnë se qyteti është nën kontrollin e Ukrainës.

Ndërsa pamjet e mëposhtme tregojnë trupa të ushtrisë ruse në qendër të qytetit. Madje në video shihet edhe një tank dhe ushtarë që mbajnë në krah shirita të bardhë.

BBC shkruan se pamjet janë të verifikuara dhe se video është bërë në qendër të Khersonit./Opinion.al

Pas