Bota

Video/ Tërmeti në Haiti, shkon në 227 numri i viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:10 - 14/08/21 |
Opi Nion

Ka shkuar në 227 numri i viktimave nga tërmeti me magnitudë 7.2 që goditi ditën e stome Haitin.

Tërmeti u ndie në Karaibe dhe përtej teksa fillimisht u raportuan dëme të mëdha në banesa e ndërtesa.

Aktualisht forcat e kërkim-shpëtimit vijojnë punën për gjetjen e personave të cilët mund të kenë ngelu nënrrënoja. Pas bilancit tragjik të tërmetit qeveria shpalli gjendjen e jashtëzakonshme për një muaj.

Tërmeti i kësaj të shtune e ka kthyer Haitin në “hijen” e vitit 2010 kur një tërmet 7 ballë shkaktoi mijëra viktima.

Pas