Rajoni

Video/Tensione në Bruksel? Kovaçevski i drejtohet me gisht kryeministrit bullgar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:31 - 23/06/22 |
Opi Nion

Një video që tashmë po bëhet virale në mediat sociale tregon për atë çka ndodhi pak para nisjes së samitit të BE në Bruksel.

Duket se ka pasur tensione mes kryeministrit bullgar në largim, Kirill Petkov dhe kryeministrit të Maqedonisë së Veriut Dimitar Kovaçevski.

Në një moment Petkov përshëndet kryeministrin Dimitar Kovaçevski, i cili duket se i flet me ton të ashpër duke iu drejtuar me gisht.

 

Pas