Aktualitet

VIDEO/ “Rama ik”, Basha pritet me flamuj blu e brohoritje në Vaun e Dejës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:57 - 06/04/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në kuadër të zgjedhjeve të 25 prillit, është duke zhvilluar paraditen e së hënës një takim me të rinjtë e Vaut të Dejës.

Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, kryedemokrati në këtë takim është pritur me një varg të makinash, flamuj blu mes borive, thirrjeve ‘Rama ik’ nga mbështetësit e Partisë Demokratike.

Sakaq, gjatë fjalës së tij Basha ngriti disa probleme të arsimit. Sipas tij në zonat rurale një mësues i një lënde jep një lëndë tjetër ndërsa theksoi se shumë familje janë të detyruara të çojnë fëmijët në shkollat private.

“Kjo qeveri e ka lënë Shqipërinë në baltë dhe fëmijët e tyre në baltë. Kjo duket tek gjendja e arsimit universitar, që s’ka si të jetë më mirë kur gjendja e sistemit parauniversitar është siç e përshkrove ti. Në zona rurale ka paradokse të tilla, një mësues i përgatitur për një lëndë jep një lëndë tjetër. Kjo bëhet në fasadën e të ashtuquajturit portal. Shumë familje janë detyruar t’i çojnë fëmijët në shkolla private. Janë futur në borxhe,” shpreh Basha./Opinion.al

Pas