Aktualitet

Video/ Punimet te Pazari i Ri, tregtarët përplasen me policinë bashkiake


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:50 - 11/03/17 |
b.f

Investimet në Pazarin e Ri të kryeqytetit, ditën e sotme, kanë shkaktuar probleme me një pjesë të tregtarëve.

Rreth 150 biznese në pazarin e Ri e kanë të pamundur të ushtrojnë aktivitetin e tyre, pasi për arsye sigurie, bashkia e kryeqytetit ka bllokuar të gjitha hyrjet dhe daljet në treg.

Për shkak të rrethimit të Pazarit të Ri deri më 20 shkurt, afro 150 biznese, nuk mund të kryejnë aktivitetin e tyre.

konfliktkonflikt2

Pas