Aktualitet

Video/ Policia kontrolle në rrugën Sauk-Teg, pezullon 11 leje drejtimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:33 - 07/11/20 |
Opi Nion

Policia ka ushtruar kontrolle në aksin Sauk-Teg, ku ka pezulluar 11 leje drejtimi pasi drejtuesit e automjeteve ishin nën efektin e alkoolit.

Ndërkohë, policia bën me dije se janë arrestuar dhe dy drejtues mjetesh pasi drejtonin makinën në gjendje të dehur.

Sipas bluve, pavarësisht kontrolleve të shtuara, përsëri evidentohen shumë drejtues mjetesh të cilët vijojnë të shkelin rregullat dhe të abuzojnë me shpejtësinë, alkoolin duke rrezikuar jetën e tyre dhe të përdoruesve të tjerë të rrugës./ Opinion.al

Pas