Aktualitet

Video/ Përfshihet nga flakët masivi me pisha në Voskopojë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:59 - 08/08/21 |
Opi Nion

Prej disa orësh zjarri ka përfshirë masivin me pisha të fshatit Krushovë të Njësisë Administrative të Voskopojës.

Mjete zjarrfikëse të Bashkisë së Korçës dhe Forcat e Armatosura janë në terren për të parandaluar përhapjen e flakëve.

Sakaq drejt Korçës është nisur një helikopter ku ndodhet edhe ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi.

“Nga Pashalimani drejt Voskopojës ku para pak minutash shpërtheu një vatër zjarri në pyllin me pisha pranë fshatit Krushovë. Forca zjarrfikëse nga detasmenti i mbrojtjes civile dhe forcat e Bashkisë Korçë po shkojnë me shpejtësi për të shmangur më të keqen.”, shkruan ministri në një status në Facebook. /Opinion.al

 

 

Pas