Aktualitet

Video/Nis seanca e posaçme plenare, Zelensky i drejtohet Kuvendit të Shqipërisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:06 - 03/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky po flet për Kuvendin e Shqipërisë në një video-telefonatë live nga Kievi.

Kuvendi i Shqipërisë është mbushur me flamuj të Ukrainës, në mbështetje kjo të popullsisë ukrainase. Zelensky do të mbaj një fjalë falenderuese ndaj popullit shqiptarë për mbështetjen e dhënë ndaj Ukrainës që pas pushtimit nga Rusia.

Të pranishëm në Kuvend janë të gjithë deputetët, ministrat dhe kryeministri Rama./Opinion.al

Pas