Kryesore

Zelensky thirrje Shqipërisë: Mbyllni dyert për turistët rusë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:25 - 03/05/22 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky gjatë fjalës së tij drejtuar Kuvendit i ka bërë thirrje Shqipërisë që të kufizojë ardhjen e turistëve rusë në vendin tonë këtë verë.

Ai bëri thirrje që të kufizohet tregtia me Rusinë si dhe të mbyllen portat për anijet dhe turistët rusë.

Ju kërkoj të mbyllni portet për anijet ruse, ju kërkoj të kufizoni ardhjen e turistëve. Ju nuk mund ta dini se kush mund të vijë te ju për të pushuar, mund të jetë një vrasës i Bucha-s ose xhelati i Mariupolit”,-tha Zelensky gjatë fjalës së tij.

Kujtojmë se disa ditë më parë, në një konferencë për  gazetarët, kryeministri Edi Rama është shprehur se Shqipëria do të jetë e hapur për të gjithë turistët, madje edhe për ato rusë./Opinion.al

Pas