Kronikë

Video nga aksidenti në Berat/E reja hyri në parakalim,por kamioni i vjen përballëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:43 - 27/06/22 |
Opi Nion

Një tjetër video është publikuar në media nga momenti i aksidentit të rëndë të ndodhur sot në Berat ku humbi jetën 25-vjeçarja Klaudja Xhaferaj dhe djalit të saj 6-vjeçar.

Në video shihet se e reja pak para aksidenti është future në parakalim në vendin e quajtur “Ura e re” në rrugën “Antipatrea”, dhe për një moment përballë saj ka ardhur me shpejtësi një kamion.

Gjë e cila ka bërë që 25-vjeçarja të humbas kontrollin dhe më pas ka rënë nga lartësia në lumin Osum dhe për pasojë humbi jetën së bashku me djalin e saj.

Pavarësisht se qytetarë të rastit kanë tentuar të japin ndihmën e tyre, nuk kanë arritur të nxjerrin gjallë nga uji nënën dhe djalin e mitur.

Pas