Sport

Peshëngritësja shqiptare infektohet me COVID-19, tërhiqet nga garaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:19 - 27/06/22 |
Opi Nion

Është infektuar me COVID-19 Evagjelia Veli, e cila do të përfaqësonte Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare në sportin e peshëngritjes.

Për shkak të infektimit, Veli është tërhequr nga gara. Lajmi është bërë i ditur nga vet sportistja me një foto të postuar në Instagramin e saj personal duke shkruar se nuk do të marrë pjesë në “Oran 2022”.

Veli u shpall së fundmi kampionë Europe dhe ishte gjithashtu kandidate për medalje në Lojërat Mesdhetare.

Pas