Aktualitet

VIDEO/ Momenti i përplasjes mes militantëve të PD dhe PS në Elbasan


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:25 - 14/03/21 |
Opi Nion

Axhenda e njëjtë dhe vizita në të njëjtën kohë e kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Bashës ka sjellë përplasje mes militantëve të të dyja partive.Siç shfaqet në videot e transmetuara në media militantë të PS-së dhe të PD-së janë përplasur me njëri tjetrin me grushte, ndërkohë që të pranishëm janë edhe forca policie.

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u ndal në qendër të qytetit të Elbasanit duke uruar qytetarët një për një me një përshëndetje me grusht, ndërsa mori prej tyre një verore dhe një buqetë me lule. Ndërkohë pak minuta pas tij u shfaq edhe kryeministri Edi Rama, i cili u prit nga simpatizantët demokratët me ovacionet “Rama ik”./Opinion.al

 

Pas