Sport

Video/ Mike Tyson grushton pasagjerin në avion dhe e lë të gjakosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 21/04/22 |
Opi Nion

Ish-boksieri Mike Tyson ka dhunuar një pasagjer në avion. 55-vjeçari u përlesh kur një tifoz “shumë i emocionuar” i cili ishte ulur pas tij, pasi t’i fliste në vesh dhe pse ai i  kishte kërkuar të pushonte.

Incidenti i supozuar ndodhi në bordin e avionit i cili do nisej nga Aeroporti Ndërkombëtar o San Franciskos në Florida në orën 22:30 me kohën lokale.

Dëshmitarët thanë se Tyson fillimisht ishte “i ftohtë” me të gjithë pasagjerët, përfshirë atë që ishte ulur pas tij dhe mikun e tij.

Me sa duket pasagjeri ka vazhduar ta acarojë dhe pikërisht atëherë amerikani dyshohet se e ka qëlluar me grushte, duke i gjakosur ballin.

Dëshmitarët shtuan se Tyson zbriti nga avioni vetëm disa sekonda më vonë.

Personi që u godit me grusht mori ndihmën mjekësore dhe foli me policinë pas incidentit, sipas medieve të huaja.

Pas