Aktualitet

VIDEO/ Manastirliu: Javën e ardhshme priten doza nga Pfizer dhe Sinovac


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:41 - 04/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu kanë inspektuar këtë të dielë qendrën e vaksinimit masiv në Fier.

Gjatë vizitës Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se javën që vjen vijnë vaksina të tjera Pfizer dhe Sinovac në Shqipëri dhe do të nisë vaksinimi edhe për të moshuarit mbi 65 vjeç dhe të sëmurët kronikë.

“Gjithë fshatrat e zonat e thella në ambulanca. Kemi bërë distribucion 100%. Edhe me Pfizer, dhe Sputnik. Presim që java që vjen të kemi sërish vaksina të Pfizer, dhe gjithashtu edhe serinë e ardhshme të Sinovac. Hapim kështu faqen +65, ndoshta dhe +60 me të sëmurët kronikë.’’- tha Manastirliu.

 

Pas