Kronikë

Video/ Ja si u grabit pika e karburantit pak ditë më parë në Vlorë


               Publikuar në : 15:39 - 11/02/19 |
b.f

Disa ditë më parë persona ende të paidentifkuar sulmuan dhe  grabitën me maska një pikë karburanti në fshatin Novoselë të Vlorës.

Ditën e sotme Report Tv ka bërë publike pamjet e kameras së sigurisë së karburantit, ku shfaqet ajo që ndodhi natën e grabitjes.

Siç shikohet edhe nga pamjet filmike, dy të rinjtë afrohen fillimisht qetësisht pranë kabinës ku qëndronte roja i objektit.

Pasi vëzhgojnë të gjithë ambientin me një armë në dorë ata kërcënojnë rojen duke i marrë paratë e xhiros.

Edhe pse kanë kaluar disa ditë nga ngjarja, policia nuk ka ende informacione mbi autorët e ngjarjes, ndërkohë që ngjarje të tilla janë të shpeshta në këtë zonë. Dl

Pas