Bota

Video/“Ja dolëm Joe”, Zv.presidentja e SHBA publikon telefonatën me Biden


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:47 - 07/11/20 |
Opi Nion

Kamala Harris, do të jetë zëvendëspresidentja e parë femër në SHBA, pasi Joe Biden ka fituar zgjedhjet presidenciale.

Dhe në fakt pak minuta pas publikimit të rezultatit të Pensilvanisë, vendlindjes së tij që i dha fitoren Bidenit, në rrjetet sociale kanë nisur edhe reagimet e para nga vetë palët.

Ndër të tjera, Harris është kujdesur që të publikojë në tuiter edhe një telefonatë të realizuar me Joe Biden, pak momente pas fitores.

“Ja dolëm Joe, ti do të jesh president i SHBA”, I thotë ajo shoqëruar nga një e qeshur e fortë.

 

Më herët, përmes një shënimi në Tuiter, Harris i konsideroi këto zgjedhje si fitore për shpirtin e kombit amerikan

Këto zgjedhje kanë të bëjnë shumë më tepër sesa Joe Biden ose unë. Bëhet fjalë për shpirtin e Amerikës dhe vullnetin tonë për të luftuar për të. Kemi shumë punë para nesh. Le të fillojmë.” shkruan Harris në Twitter.

Fitorja e Harris dhe Presidentit të zgjedhurJoe Biden vjen pas numërimit disa ditor të votave në SHBA.

Pas