Aktualitet

Video/Infermieret dalin në gjyq, Prokuroria: Kanë fshirë bisedat me Tiren


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:19 - 10/02/21 |
Doriana Çepunaj

Infermieret Mira Bushi, Sheqerije Koçi, Sidorela Çela, dhe sanitarja Rukije Hoxhaj të arrestuara lidhur me skandalin “Tire” në “Shefqt Ndroqi” kanë dalë sot para Gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

Ndërkohë, bëhet me dije se Prokuroria e Tiranës ka kërkuar arrest me burg për tre infermieret dhe sanitaren tek ‘’Shefqet Ndroqi’’.

Mësohet gjithashtu se nga telefonat e të ndaluarave të cilët do të dërgohen për ekspertizë të mëtejshme, prokuroria ka konstatuar që janë fshirë bisedat me Tiren për të fshehur provat.

Tre infermieret dhe sanitarja e ‘’Shefqet Ndroqit’ ’kishin krijuar një skemë kriminale brenda spitalit për të marrë para nga pacientët me COVID-19 dhe familjarët e tyre. Mbi to rëndon akuza për shpërdorim detyre dhe mashtrim.

Pas