Kryesore

Foto/ 5 variante në diskutim, si do të jetë fleta e votimit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:56 - 10/02/21 |
Doriana Çepunaj

Ndërsa kanë mbetur vetëm pak  ditë nga afati final i regjistrimit të partive politike në KQZ, kjo e fundit ka bërë të njohura edhe variantet e fletës së votimit, mbi të cilat po punohet.

Në fakt mënyra e ndërtimit të fletës së votimit ka qenë jo pak e diskutuar në këto zgjedhje, si një element që shoqëroi ndryshimet në kodin zgjedhor dhe ato kushtetuese.

Sikurse KQZ informon, janë 5 variantet si më poshtë që po diskutohen.

Pas