Rajoni

VIDEO/ Ekzekutohet biznesmeni kosovar në Serbi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:14 - 02/10/20 |
Al Do

Një biznesmen nga Kosova është vrarë mbrëmjen e djeshme në Novi Pazar të Serbisë.

Viktima është Selajdin Janjeva, pronari i agjencie turistike nga Prishtina, ndërsa ka mbetur i plagosur baxhanaku i tij.

Mediat vendase raportojnë se një person gjuajti me armë dhe e plagosi një person në këmbë, dhe më pas një vrasës i paidentifikuar vrau Selajdin Janjevën.

Ende nuk dihen motivet e krimit, ndërsa vrasësi mbetet ende i lirë.

Sipas portalit serb Sandzak Live, kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e shkëmbimit të zjarrit. /Opinion.al

Pas