Kryesore

Rama:100 më të pasurit kanë paguar 458% më shumë taksa në 5 vitet e fundit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:28 - 02/10/20 |
Al Do

Një nga akuzat kryesore që Partia Demokratike ka bërë në drejtim të qeverisë dhe kryeministrit Rama është favorizimi dhe dhëia e tenderave për ata që ajo i “oligarkë”.

Por kryeministri Ramai cilëson si të pavërteta këto akuza dhe në një postim në Facebook sot ka paraqitur disa shifra në lidhje me taksat e paguara nga më të pasurit në vend.

Rama shprehet se 100 më të pasurit kanë paguar 458% më shumë taksa në 5 vitet e fundit, se sa në 8 vitet e qeverisjes së PD-së.

“Meqë disa prej jush shkruan dje këtu se 10 më të mëdhenjtë paskan paguar më shumë se paskeshin marrë më shumë punë nga shteti (e pavërtetë), po ju vë sot para syve faktin tjetër kokëfortë, se 100 më të pasurit kanë paguar 458% më shumë taksa në 5 vitet e fundit, se sa në 8 vitet bashkë të qeverisjes së dështakëve që dinë veç të gënjejnë, të shajnë e të bëjnë rrëmuja pa lidhje!”, shkruan Rama. /Opinion.al

Pas