Rajoni

Qeveria e Kosovës niset drejt Shqipërisë me autobus


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 02/10/20 |
el ida

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, së bashku me kabinetin qeveritar, janë nisur drejt Shqipërisë.

Hoti, ka publikuar në profilin e tij zyrtar, një fotografi ku shihet bashkë me ministrat e LDK-së teksa udhëton me autobus për mbledhjen e dy qeverive.

“Bashkë me kabinetin rrugës për Shqipëri. Për pak takohemi me kolegët tanë nga Qeveria e Republikës së Shqipërisë, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë,” – ka shkruar Hoti.

Qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës do të zhvillojnë sot mbledhjen e tyre, e cila ishte parashikuar të zhvillohej më 25 shtator./Opinion.al

Pas