Aktualitet

VIDEO/ Eksodi me anijen “Vlora”, pamje të pabesueshme të shqiptarëve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:43 - 08/08/21 |
Opi Nion

Si sot 30 vite në parë anija “Vlora” e cila mbante në bord 20 mijë refugjatë shqiptarë mbëriti në brigjet e Italisë.

Shteti fqinj që i mirëpriti refugjatët shqiptarë, ka bërë në atë kohë një kronikë për të gjithë situatën, e cila ishte sa e panjohur por dhe kaotike.

Kjo kronikë është shpërndarë nga gazetari Blendi Fevziu në llogarinë e tij të “Instagram”.

“Si sot 30 vjet me pare, mberritja e anijes “Vlora” me 20 mije refugjate shqiptare ne Itali. Nje kronike italiane e kohes qe tregon gjithe dramacitetin e atyre muajve.”- shkruan Fevziu mbi videon e postuar./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blendi Fevziu (@blendifevziu)

Pas