Aktualitet

Video e rrallë, si kremtohej 28 Nëntori kur Kosova e Shqipëria ishin Një


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 06:49 - 28/11/15 |
b.f

Video dhe deshmi të rralla vijnë nga Kosova në vigjilje të Ditës së Flamurit. Përmes këtyre pamjeve do të shihni si u festua 28 Nëntori në 1941 kur Kosova e Shqipëria ishin Një. “Flamuri kombëtar është vendosur kudo, rrugët janë stërmbushur me njerëz, furrat dhe mishtoret janë hapur pa pagesë që qytetarët të shërbehen me bukë e mish, kurse kënga e vallja ka jehuar nga agimi në mbrëmje”. Kështu shkruhet në kujtimet e Ibrahim Stubllës, një 82 vjecar nga Kosova.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. O tu boft dita njemije o shqipetar me sh te madhe dhe normal qe nuk ban hajer krejt ballkani pa shku kufijt aty ku duhet edhe ato malazezet shqiptar qe rrine urte duhet me u bashku
    Shqiperi etnike dhe ska tjeter

Pas