Sport

VIDEO/ Barcelona bën dedikimin e veçantë për Lionel Messin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:03 - 06/08/21 |
Opi Nion

Ndërkohë që të gjithë prisnin rinovimin, Leo Messi dhe Barcelona nuk ranë dakord për zgjatjen e bashkëpunimit mes tyre.

Ai është larguar zyrtarisht nga ekipi i zemrës, aty ku ka mahnitur botën me futbollin dhe magjitë e tij, ndërkohë që ekipi i tij i vjetër Barcelona ka postuar në faqen zyrtare një tjetër video dedikuar kapitenit legjendar.

Imazhet tregojnë rritjen e kampionit nga Rosario me fanellën e Barçës, ekip me të cilin debutoi në vitin 2005. “Nga një djalosh në më të madhin e historisë“. Kështu shkruan klubi mbi video ku dallohet Lionel Messi./Opinion.al

 

Pas