Aktualitet

VIDEO/Anëtarësimi në NATO,Basha:Na votoni, të integrojmë Shqipërinë në BE


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:54 - 01/04/21 |
Opi Nion

Sot bëhen 12 vite nga anëtarësimi i Shqipërisë në NATO.  Kreu i PD, Lulzim Basha, ka rikujtuar këtë datë me anë të një video-mesazhi të publikuar në rrjetet sociale.

Në videon e publikuar shfaqen sekuenca të shkurtra nga takimet e tij me zyrtarët e lartë të BE, ndërsa thekson se “Atëherë askush nuk e besonte, por ne e bëmë realitet”.

“12 vite më parë e anëtarësuam Shqipërinë në NATO. Me 25 prill votoni Partinë Demokratike, votoni numrin 9 dhe bashkohuni me mua për ta anëtarësuar Shqipërinë në Bashkimin Europian”, shkruan Basha./Opinion.al

Pas