Rajoni

Kosova regjistron 957 raste me koronavirus dhe 12 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:25 - 01/04/21 |
Opi Nion

Kosova ka regjistruar 957 raste të reja me koronavirus në 5.010 testime të kryera në 24 orët e fundit.

Po në 24 orët e fundit janë regjistruar dhe 12 humbje jete. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prishtinë 2 raste (90, 81 vjeç), Ferizaj 1 rast (92 vjeç), Fushë-Kosovë 1 rast (71 vjeç), Kamenicë 1 rast (62 vjeç), Kaçanik 1 rast (60 vjeç), Mitrovicë 1 rast (81 vjeç), Pejë 1 rast (82 vjeç), Prizren 1 rast (72 vjeç), Rahovec 1 rast (81 vjeç), Suharekë 1 rast (70 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (76 vjeç).

Bëhet me dije se numri total i rasteve pozitive është 91.405 raste nga të cilët 1.884 persona kanë humbur jetën. Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 893 persona ndërsa numri i rasteve aktive është 13.874./Opinion.al

Pas