Kronikë

Vetëplagoset aksidentalisht me armë gjahu, dërgohet në spital 85-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 17/05/21 |
Opi Nion

Një 85 vjeçar në Mat është vetëplagosur aksidentalisht me armën e gjahut.

Sipas policisë, ai është dërguar menjëherë në spital dhe aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

“Në orët e vona të mbrëmjes datë 16.05.2021, është dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore shtetasi D. H., rreth 85 vjeç, banues në Mat, i cili në një ambient pranë banesës së ti , dyshohet se aksidentalisht është vetëplagosur me armë zjarri”, thotë policia.

Grupi hetimor ka sekuestruar në vendin e ngjarjes armën e zjarrit, si dhe vijon punën për zbardhjen e rrethanave të plota të ngjarjes./Opinion.al

Pas