Sociale

Vetëm një ditë nga hapja e tunelit të Skërficës, pezullohen 8 leje drejtimiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 03/07/22 |
Opi Nion

Një ditë pas hapjes së tunelit të Skërficës me një gjatësi gati 1.3 km ka nisur dhe qarkullimi i automjeteve, bashkë me të dhe monitorimi i aksit.

Nga monitorimi i bërë nga policia rrugore e Sarandës që nga momenti i hapjes së aksit rrugor Kardhiq – Delvinë pasditen e djeshme e deri në këto momente janë pezulluar 8 leje drejtimi dhe janë vendosur 54 masa po për shpejtësi, por pa  pezullim të lejes së drejtimit.

Po ashtu,  janë vendosur 34 masa administrative për përdorim të celularit,  13 masa për parakalime të gabuara dhe 21 masa për mospërdorim të rripit të sigurimit.

Në të njëjtën kohë policia rrugore i njofton  qytetarët se janë në monitorim të vazhdueshëm të akseve rrugore në të gjithë vendin, dhe u bën thirrje atyre që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor./Opinion.al

Pas