InstaBIZ

Tom Cruise, 60 vite prej divi mes suksesit dhe rinisë së gjatëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:33 - 03/07/22 |
el ida

Nëse Hollywood është meka e kinemasë, aktori që mishëron dashurinë dhe përkushtimin për artin e shtatë si fuqi pamore dhe emocionale është Tom Cruise. Ylli absolut i spektaklit prej dyzet vitesh, gjatë gjithë karrierës së tij ai ka arritur të mos kristalizohet, por të rishpik veten, duke e vënë veten në provë në shumë zhanre dhe role të ndryshme, nga aksioni në komedi, te drama dhe aventura.

“Kur bëj një film mendoj gjithmonë sikur të isha vetë spektator, prandaj përpiqem të ndryshoj gjithmonë role, histori, personazhe, skena, vazhdoj të mësoj, vazhdoj të eksploroj. Gjithçka është dashuri dhe pasion për kinemanë”.

Më 3 korrik ai feston 60 vjetorin dhe nëse mbajtja e një apeli me kalimin e paepur të kohës duket si një “Mision: I pamundur” për të gjithë, ky nuk është problemi i tij, pasi duket se ka gjetur sekretin e rinisë që vazhdon të sjellë në ekranin e madh./Opinion.al

Pas