Aktualitet

Nis pajisja me karta identiteti dhe pasaportë për shqiptarët që jetojnë në KanadaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:10 - 03/07/22 |
Opi Nion

Ministrja Olta Xhaçka, nëpërmjet një njoftimi në rrjetin e saj facebook ka njoftuar se ka nisur pajisja me pasaportë dhe kartë identiteti për qytetarët shqiptarë, që janë rezidentë në Kanada.

Ajo thotë se tashmë qytetarët që jetojnë në Kanada,  nuk do kenë nevojë që të udhëtojnë drejt vendeve të tjera për të marrë këto shërbime, falë punës së Shërbimit Konsullor shqiptar.

Postimi i ministres Xhaçka

✅ Nisi shërbimi për pajisje me pasaportë dhe kartë identiteti 🪪 për qytetarët shqiptarë 🇦🇱 rezidentë në Kanada.

Tashmë qytetarët që jetojnë në Kanada, nuk do kenë nevojë që të udhëtojnë drejt vendeve të tjera për të marrë këto shërbime, falë punës së Shërbimit Konsullor shqiptar.

📌 I ftojmë të gjithë qytetarët të aplikojnë në portalin E-Albania📲, duke ndjekur gjithë udhëzimet e nevojshme.

🟢 Më thjeshtë, më shpejt, më afër jush!💪

Pas