InstaBIZ

Veseli: Me Tean nuk u ndamë për çështje tradhëtie


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 10/10/15 |
root

Vesel Kurtishaj ka shpejguar nëpërmjet një statusi në Facebook, arsyet e ndarjes nga e dashura e tij, Tea. 21 vjeçari nga Prishtina thotë se, arsyeja e ndarjes nuk ishte tradhëtia siç pretendojnë shumë njerëz por, mospërputhshmëria mes tyre… Ja çfarë shkruan ekzaktësisht Veseli:

“Nuk e kisha ndërmend me shkru status në lidhje me ndarjen time me Tean, po kur po e shoh që shumëkush po mundohet me çdo kusht të mbaj anë, duke dasht të ngrej njëren palë e ul tjetrën, pa e dit se ç’ka e si kanë ndodh ngjarjet, gjykojnë vetëm me mesazhe që kanë lexu nëpër inboxe, e ndjej si detyrim të sqaroj krejt ata që më kanë mbështet edhe kanë besu të unë, kur shoh që po akuzohemi edhe unë edhe Tea për tradhëti … nga njerëz që nuk na njohin nga afër, bile edhe nga profile fallco…
Ndarja ime me Tean nuk ka kurrfar lidhje me tradhëtin, as nga ana ime e as nga ajo … ju që akuzoni pa fakte e pa prova, ju kisha lut që përpara se të akuzoni, që të jeni sa më bindës, jepni edhe fakte e prova … e përderisa flisni e nuk i keni këto, atëherë të gjitha janë shpifje dhe ju takon t’i mbyllni ato gojë të ndyra..
Ndarja ime me Tean ka patur lidhje vetëm me mospërputhje të vazhdueshme mes nesh, ne jemi dy të rinj që vijmë nga realitete të ndryshme, me botëkuptime të ndryshme, edhe pse ndjenja ka ekzistu gjithmonë, përvec kohëve të fundit ku u ftohem për arsye të ndryshme”, shkruan Veseli në faqen e tij zyrtare në Facebook.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas