Aktualitet

“Vendimi i Komitetit për karantinë 2 javë arbitrar”,LSI kërkesë në Gjykatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:03 - 20/04/21 |
Opi Nion

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar ditën e sotme në Gjykatën  Administrative të Tiranës një kërkesë për anulimin e vendimit të Komitetit të Ekspertëve lidhur me karantinënë e detyruar për shtetasit që vijnë nga Greqia apo Maqedonia e Veriut.

LSI e cilëson këtë vendim absurd, arbitrar dhe në shkelje të hapur me Kushtetutën.

 

 

Pas