Aktualitet

“Hiq çoparet e kuqe dhe martohu”, Rama: Majko s’më donte si kryetar PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:23 - 20/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar ditën e sotme kohët kur është  zgjedhur kryetar i PS, teksa ka folur edhe për raportin që ka me Pandeli Majkon.

Sipas Ramës Majko e ka dashur kryeministrin aktual por jo si kryetar të PS. Gjatë fjalës së tij Rama tregoi se Majko ishte gati për bashkëpunim por kishte vetëm dy kërkesa.

E para që të hiqte çorapet e kuqe dhe e dyta të martohej. Rama thotë se ndonjëherë të martojnë me zor, prandaj ja plotësoi Majkos të dyja kërkesat.

‘’Kurse ky tha është kushëriri i  Edi Ramës. Mjekër për mjekër kam Pandin, jo atë. S’kam lidhje fare. Me Pandin po, ti më ke kushëri mua? Jo ku më do të rruar. U bëra unë kryetar i PS, nuk donte Pandi. Pandi kandidoi për sekretar të përgjithshëm, mua më donte por si kryetar jo.

Edhe u bëra unë, u bëra, u bë dhe Pandi Sekretar i Përgjithshëm. Takohemi tek selia e PS, dakord ti s’më deshe po ndonjëherë të martojnë me zor.

Pandi tha jam gati për bashkëpunim, por hiq çorapet e kuqe dhe martohu. Ja plotësova të dyja, ça të bëja. ‘’- tha Rama.

Pas