Te Fundit

Veliaj shantazh medias, AbcNews e çon në gjykatë (video)


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 22/09/15 |
b.f

TIRANE– Një sulm i paprecendent i kryetarit të ri të bashkisë, Erjon Veliaj ndaj fjalës së lirë. Teksa gazetari i ABC News e pyet se pse nuk e keni mbajtur premtimin e fushatës për çlirimin e pedonales nga birrat e qoftet, Veliaj në mënyrë karagjoze e shmang pyetjen dhe i hidhet në fyt gazetarit duke e akuzuar se “po kërkoni të merrni reklama nga birra që po bën panairin në pedonale”.

Sipas ABC News, Veliaj ka shpifur publikisht duke akuzuar se për vendosje gjobash bizneseve. Për këtë akuzë dhe për shantazhin ndaj gazetarit, ky televizion e ka paditur në gjykatë kryebashkiakun Veliaj.

 

https://youtu.be/j0ESvyE1v48

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas