Bota

Vdekja e ministrit, Zelensky në Davos: Në luftë nuk ka aksidenteBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 18/01/23 |
Opi Nion

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy me anë të një lidhjeje të drejtpërdrejtë me Forumin Ekonomik Botëror në Davos është pyetur për aksidentin ku kanë ndërruar jetë 14 persona, duke përfshirë dhe ministrin e Brendshëm Denys Monastyrskyi.

Ai foli për ministrin Monastyrsky duke thënë se në luftë nuk ka aksidente, duke cilësuar çdo vdekje që ndodh gjatë kësaj periudhe si pasojë e konfliktit.

Zelensky deklaroi se nuk është i shqetësuar për sigurinë dhe se asgjë nuk ka ndryshuar pasi vendi i tij ka nevojë për armatime dhe municione./Opinion.al

Pas