Emisionet

Opinion 17 janar 2023/ A i paragjykojnë shqiptarët të pasurit?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:10 - 18/01/23 |
Opi Nion

Në emisionin “Opinion” është trajtuar tematika mbi raportin e shqiptarve me pasurinë. Nuk bëhet fjalë për raportin personal por mbi paragjykimin e pasurisë në Shqipëri.

Një shoqëri përgjithësisht e varfër, e barabartë gjatë kohës së monizmit që befas u kthye në ekonominë e tregut në një shoqëri ku aftësia dhe konkurrenca për të ecur përpara nuk ishte e barabartë.

Për të folur mbi paragjykimin, si vihet pasuria dhe raportin e pasurisë në aktualitet, i cili është i vështirë për t’u shpjeguar, të ftuarit ishin: Albertina Jaçe, Floriana Garo, Ergys Mërtiri, Paulin Vilajeti, Fjodora Fjora, Emin Barçi, Endri Shabani, Arbër Hajdari./Opinion.al

Pas