Kronikë

Belgjikë/ Arrestohet shqiptari, i gjenden bizhuteri të vjedhuraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:48 - 18/01/23 |
Opi Nion

Një shqiptar është arrestuar nga policia belge pasi është kapur me bizhuteri të vjedhura të cilat kapnin vlerën e 60 mijë euro.

Në doganën e Modanës është kontrolluar nga policia dhe janë konstatuar 154 gjerdanë, 85 unaza, 12 gurë të çmuar dhe 1 orë Rolex me vlerë rreth 10 mijë euro, të cilat shkojnë në vlerën 57 mijë e 280 euro.

Sipas mediave të huaja shqiptari ka deklaruar se bizhuteritë ja kanë dhënë në Belgjikë për t’i dërguar në Shqipëri, por gjykata e Albertville nuk është bindur duke dënuar me 18 muaj burgim dhe gjobë të barasvlershme me bizhuteritë e vjedhura./Opinion.al

Pas