-Jetë dhe Stil

Vazhdoni të buzëqeshni, do jetoni më gjatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:27 - 15/10/15 |
root

Thuhet shpesh se e qeshura të shton jetën dhe mesa duket studimet e shumta e vërtetojnë mësë miri këtë fakt. Sipas një studimi të fundit, i cili ka zgjatur 30 vjet dhe që është kryer nga Universiteti i Karolinës së Veriut,  ka dalë në përfundimin se njerëzit që qeshin pa fund jetojnë më gjatë.  Për këtë studim janë pyetur më shumë se 30 mijë adult.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas