Politikë

Vasili: Do të përgjigjen deri në një për shkelje të kushtetutës


               Publikuar në : 18:52 - 17/07/19 |
Al Do

Numri dy i partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka komentuar vendimin e Gjykatës së Durrësit për mos ti dhënë mandatin e kryebashkiakes, kandidates së PS, Valbona Sako.

Ky vendim sipas zotit Vasili, shpallja e paligjshme e regjistrimit të Bindjes Demokratike është vetëm një konfirmim i asaj që sipas tij tha ODHIR në raportin paraprak.

Ai akuzon qeverinë dhe KQZ për shkelje të kushtetutës, kodit zgjedhor, shpërdorim detyre dhe shpërdorim të fondeve publike. /Opinion.al

Pas