Politikë

Vasili-Bardhit: S’ka pasur kurrë propozim për mandate, faqe e zezë kush mashtron


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:27 - 12/11/21 |
Opi Nion

Pas deklaratave të Bardhit, se LSI-së i janë propozuar 15 mandate të sigurta për të dalë me një listë të përbashkët me PD në 25 prill por LSI ka refuzuar ka reaguar nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili.

Në një komunikim për mediat, Vasili ka hedhur poshtë deklaratën e Bardhit teksa ka thënë se është thjesht një alibi e zëdhënësve të pazarit Rama-Basha.

Më tej, Vasili thekson se e vërteta e madhe është që s’ka pasur kurrë qoftë dhe një propozim të vetëm zyrtar nga partia e Lulzim Bashës për mandate, për numra mandatesh e diskutime të kësaj natyre.

“Jemi këtu së bashku në këtë komunikim me vendimin e prerë për të mos heshtur më. Mediave shqiptare e rrugëve janë lëshuar thashethemaxhinj e zëdhënës të pazarit Rama-Basha për të përzierë e për të fshehur e për të krijuar alibi për këtë pazar, e duke dashur të zënë me gojë dhe LSI. Në respekt të qytetarëve, mijëra qytetarëve opozitarë të cilët me ndershmëri deshën ndryshimin është momenti për të thënë të vërtetat e mëdha siç janë e për të mos heshtur më. E vërteta e madhe është që s’ka pasur kurrë qoftë dhe një propozim të vetëm zyrtar nga partia e Lulzim Bashës për mandate, për numra mandatesh e gjëra të kësaj natyre. Anëtarët e kryesisë së Partisë Demokratike janë aty, anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike janë aty, le të thonë a kanë parë ndonjë propozim të tillë? E nëse ka një propozim të tillë zyrtar, këtë dokument le t’ja vënë në dispozicion mediave shqiptare që ta njohin por një dokument i tillë nuk ekziston dhe faqja e zezë për ata që mashtrojnë pasi kanë shitur interesat e opozitës ditën për diell”, tha Bardhi./Opinion.al

Pas