Aktualitet

Lëkundje tërmeti ndihen në Tiranë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:11 - 12/11/21 |
Opi Nion

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në vendin. Paraprakisht bëhet e ditur se epiqendra e lëkundjeve ka qenë 2 kilometra larg Bulqizës.

Magnituda e tërmetit ka qenë 4 ballë dhe është ndjerë edhe në kryeqytet.

Tërmeti ka rënë në një thellësi 2 kilometra nën tokë.

Mësohet se veç Shqipërisë tërmeti është ndjerë edhe në Maqedoninë e Veriut./Opinion.al

Pas