Rajoni

Një viktimë dhe 16 raste të reja me Covid-19 në Kosovë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:57 - 12/11/21 |
Opi Nion

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë, ka informuar se sot janë regjistruar 16 raste të reja me koronavirus, nga 1 351 testime që janë kryer.

Ndërsa në 24 orët e fundit është regjistruar një viktimë.

Autoritetet shëndetësore kanë raportuar se 17 persona janë shëruar derisa 427 persona janë ende aktivë në koronavirus.

Prej shpërthimit të pandemisë në mars të vitit 2020, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar mbi 160.000 raste të infektimit.

Prej tyre 2.980 persona kanë vdekur.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar se deri më 12 nëntor, 747 723 persona janë vaksinuar plotësisht kundër këtij virusi derisa 844 163 persona kanë marrë dozën e parë./Opinion.al

Pas