Emisionet

Opinion/Berisha-Basha, ç’do të ndodhë më 11 Dhjetor


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:13 - 12/11/21 |
Opi Nion

Është diskutuar të enjte (11 nëntor)  në emisionin “Opinion” mbi temën “Berisha – Basha, ç’do të ndodhë më 11 Dhjetor”.

Të ftuar në studio për të diskutuar për situatën në Partinë Demokratike në pjesën e parë të emisionit “Opinion” kanë qenë:

  1. Agron Shehaj
  2. Jozefina Topalli
  3. Belind Këlliçi
  4. Preç Zogaj
  5. Ergys Mertiri
  6. Robert Rakipllari

Ndërsa në lidhje direkte kanë qenë:

  1. Oerd Bylykbashi
  2. Ervin Salianji

Në pjesën e dytë të emisionit “Opinion” është diskutuar për qëndrimin e SHBA për debatet në PD mes Bashës dhe Berishës dhe deklaratën e ambasadores amerikane Yuri Kim.

Në lidhje direkte për këtë temë:

Aktivistja e njohur shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari.

Në lidhje telefonike: Ish-kryeministri Sali Berisha

Kurse në pjesën e tretë të “Opinion” është transmetuar një dokumentar i televizionit amerikan MBC, për një personazh shqiptar që nuk jeton më, Maks Velo, dhe për gjyqin që iu bë nga regjimi komunist me arsyen se ai pikturonte në një mënyrë të veçantë.

Pas