Aktualitet

Vangjeli: Ndryshime të reja qeveri? Është lojë shahu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:08 - 10/11/15 |
b.f

Pyetjes së gazetarit Fevziu nëse pritet të këtë ndryshime, të tjera në qeveri, analisti Vangjeli i shpreh se “Nuk mund të vihet bast për asgjë. Është një lojë shahu por që nuk e rrezikon pushtetinjeli i shpreh se “Nuk mund të vihet bast për asgjë. Është një lojë shahu por që nuk e rrezikon pushtetin”

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. gjith politika eshte loje, car pret nga keta-asnjerit sja mban!. Meta u kap me vidio para disa vitesh tek bente pazare me qindra mijra euro qe ska ku te vej me SI FAKT ….. sot drejton kuvendin. ……. Keta duan te vene kamerat ne cdo cep pallati, perse do e bejne kete kur nuk i besojne kamerave? bej si them une po mos ben si bej une!!!!! do futemi ne evrope?

    ne cdo shtet ka korupsjon dhe kudo eksiston po jo si tek ne, ku i gjeten gjith keto leke, me pasurira qe kushtojne me miliona euro, makina, kustumet qe veshin femijet ne shkolla jashte shtetit qe kushtojne me dhjetra mijra euro ne vit, jete lluksoze…….. sa leke marin keta njerez. ne ke shtet ne bote ku ka nje fare drejtesie dhe morale shikon politikane te pasur si keta tanet.

  2. Fevzi, Vangjeli dhe Stefani ngriten me te madhe se kemi nje medja te lire dhe Collaku ka genjyer ne lidhje me mospublikimin e tij ne medja te tjera. Po te jesh i kujdesshem te dy sherbyesit e qeverise nuk bene gje tjeter vec nje shantazh ndaj Collakut dhe Hoxhes. kulmi ishte ne fund kur Vangjeli kercenoi Hoxhen, gjoja per konflikt interesi, perpara se te mirte fjalen ky i fundit.
    Shqiperia po jeton kohen me te keqe te saj, po na drejtojne drogmene, trafikante droge, qelbesira te te gjitha llojeve.kemi frike qe te dalim ne rruge, me shume se sa ne komunizem.

Pas