Aktualitet

Dorëheqja e Naços, si e pritën qytetarët?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:33 - 11/11/15 |
b.f

A është dorëheqja e Nasip Nacos përplasje midis Metës dhe Ramës?

Ja disa komente të shkëputura nga sondazhi :

 

Ari Ariu Doreheqja e Naços,nuk eshte thjeshte lufte nderrmjet Metes me Ramen.Ajo eshte lufte meskine edhe ndermjet Naçove dhe Metes.
Sot, Meta nuk ka me nevoje per kuotat qe derdhte sistematikisht Naço! Duket se tani ai e ndnjen vehten komod me eurot e fituara nepermjet CEZ-it.Dhe per aferat me CEZ-in,ishte Majani qe beri me mire se kushdo tjeter ne LSI,avokatine per Meten.Besimi ndaj Manjanit,eshte nje shprese e madhe per Kryetarin e tij,ne lojen politike per vjedhur diçka nga ligji i ri per “Drejtesisne”.

 

Simoni Broz Ministri i Drejtesise duhet te jete kompetent me njohuni e jo politikan me u sherbye te veteve. Manjani asht i pergatitun teorikisht, i njef mire ligjet dhe asht ne vendin e duhun e ne kohen e duhun kur duhet ba REFORMA ne DREJTESI. Naçoja isht figurë politike, indiferent. Heshtete per mos me gabue.

 

 

Albert Andoni Reforma ne drejtesi ajo ka rendesi, kete na premtoi z. Rama para se te vinte ne pushtet. Populli kerkon reformen, te tjerat muhabet kot.

 

Ermal Mali Mimbrema Blendi Z Nasip Naco Nuk ka Perplasje me Z Ilir Meta po tregoje me te vertet bujarin e ti qe te coi Shqiperin ne nje Reforme ne Drejtesi Respekte per Z Naco.

 

Egi Djal Kuksian Kjo perplasje midis
Zotit Rama dhe Z/Meta ndodh sepse Jane Dy nga Mashtruesit dhe Hajdutet me te Medhenje te popullit Shqipetare..Qe shofin me vjedh secili me shum se Tjetri e smendojne per popullin fare…Turp te Kene Te Dy :|

 

Kaiser Deutschland Nuk eshte perplasje por jane dallaveret qe bejne mes tyre.Korbi korbit nuk ja nxjer syte.

 

Gertjan Gjyshja Mos u merrni me formen por me permbajtjen. Mos e paragjykoni reformen pa marre ende forme. Reforma ne drejtesi eshte teper e rendesishme. Eshte me shume rendesi te ç’rrenjosim kete sistem drejtesie te kalbezuar.

 

Albion Demo Dorheqja e Nasip Naços ka vetem nje shpjegim dhe ai eshte kandidimi i z. Naço per Krye Prokuror Te Pergjitheshem pas reformes ne Drejtesi.

 

 

 

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. Dëgjova një koment nga Afrim Krasniqi tek Ilva Tare dhe ishte e vetmja e vërtetë dhe e saktë për situatën ku ndodhet aktualisht vendi. Nuk duhet të merremi më me paçavuret mediatike Makiavelike të politikës dhe politikanëve tanë por duhet të gjejmë një alternativë të re siç po ndodh në gjithë Evropën, grupime të reja, boll më me politikën e vjetër post komuniste dhe hajdute. Akoma do të vuajmë pasojat e makuterise të pashembullt që na paraqitet apo do të vendosim për një të ardhme ndryshe? Nuk na duhet të zgjidhim kanë vjedhur apo jo çdo gjë është evidente prej 25 vjetësh kur duhet të ndërgjegjësohet ky popull apo duhet të vazhdojë fabula e Ezopit në këtë vend. Nuk ka shqiptar që nuk është i ndërgjegjshëm për hajdutërinë e politikanëve tanë prej kohësh problemi është që nuk jemi të ndërgjegjshëm për të ardhmen tonë dhe ku do të shkojmë në këtë mënyrë. Duhet të dalim nga ky rreth vicioz sa nuk është vone.

Pas